01.01.2012 21:20

Viditeľná sila modlitby – voda má vedomie

Masaru Emoto hľadá zmysel v kryštáloch zmrznutej vody. Jeho výsledky sú šokujúce!

Na tomto obrázku je kryštál zmrazenej čistej vody, pravidelný šesťuholník.  Pod vplyvom ľudskej myšlienky, alebo emócie však tento istý kryštál môže niekoľkokrát zmeniť tvar.

Ak ste sa ešte nestretli s myšlienkou, že voda má vedomie, a že každá vaša myšlienka ovplyvňuje svet okolo vás, v tomto článku sa dočítate o geniálnej práci Japonca s menom Masaru Emoto. Svoje fotografie vydal v knihe Posolstvo vody.   

(Prvé štyri obrázky nafotila Rebecca z DolphinSwim, https://www.seaswim.com. Zvyšok je z uvedenej knihy.) 

Emoto pracoval na celosvetovom výskume, aký efekt majú myšlienky, slová a hudba na molekuly vody.

Naľavo je fotografia zmrznutej vody z vodnej nádrže Fujiwara v Japonsku. Štruktúra vody je tmavá a beztvará, bez kryštalických formácií.

Z vody najskôr zobrali vzorky a potom Reverend Kato Hoki, najvyšší kňaz z chrámu Jyuhouin Temple pred priehradou uskutočnil hodinový modlitebný rituál. Hneď po ňom z vody zobrali  ďalšie vzorky, ktoré zamrazili a potom fotografovali. Na obrázku vpravo je vidieť aká ohromná zmena nastala. Nepekná škvrna z predošlej kvapky sa zmenila na čistý, jasný šesťuholníkový kryštál v kryštáli.

Tretia fotografia je tiež voda z vodnej nádrže Fujiwara po vykonanej modlitbe. Má taký tvar, aký ani sám Masaru Emoto za celú jeho históriu experimentov s viac ako 10.000 vzorkami vody nikdy nevidel. Je to sedemuholník, 7 stranný kryštál.

Rebecca z DolphinSwim hovorí: „Reverend Kato mi vysvetlil, že počas jeho hodinovej modlitebného rozjímania zvolával duše Siedmych Benzaiten: bohýň šťastia. Môžete si všimnúť, že na tomto obrázku vidno zlatú farbu namiesto bielej.“

Na ďalšom obrázku, pre porovnanie, je fotografia obyčajnej destilovanej vody. Rôzne vzorky destilovanej vody ukazujú rôzne tvary, ale ani jedna nie je kryštalizovaná. Aj voda bola podrobená experimentu. Pustili jej nejakú nahrávku, alebo na fľaše nalepili nálepky s menami ľudí, prípadne jej hrala hudba, alebo do nej pridali rôzne esencie z kvetov. Pozoruhodným výsledkom bolo aj to, že pri experimente vznikali rozdiely, keď sa použili rôzne jazyky. Napríklad „Ďakujem“ v angličtine vytvorilo iné formy ako jeho ekvivalent v japončine.

Emoto vo svojej knihe ďalej tvrdí, že pri jeho výskume zistil, že:

•           voda z kryštálovo čistého prameňa a potoka vytvára nádherné kryštalické štruktúry, ale vzorky zo stojatých vôd, alebo zo znečistených zdrojov vytvárajú deformované a nepravidelné kryštály.

•           destilovaná voda, vystavená klasickej hudbe, vytvára jemné, symetrické kryštalické tvary.

•           keď boli fľaši destilovanej vody pustené slová „thank you“, kryštály zmrazenej vody vytvorili podobný tvar ako mali kryštály vody, ktorej pustili Bachove “Goldbergove variácie” (napravo) – čo je hudba skomponovaná z vďačnosti mužovi, po ktorom nesie meno.  

•           keď vode pustili Elvisov „Heartbreak Hotel“, zmrznuté kryštály vody sa rozpolili vo dvoje.

•           keď vzorku vody zavalili heavy metalovou hudbou, alebo na ňu dali nálepky s negatívnymi slovami, alebo keď na nich neúmyselne nasmerovali negatívne myšlienky a emócie, voda nevytvárala kryštály ale chaotické, rozštiepené štruktúry.

•           keď sa do vody pridajú aromatické kvetinové oleje, vodné kryštály majú tendenciu vytvárať tvar kvetu, z ktorého esencia pochádza. Napravo sú kryštály s kamilkovou esenciou.

Veľmi zaujímavé z hľadiska liečenia a denno-dennej pohody je extrémny efekt na kryštály vody, keď je vystavená negatívnym slovám, alebo myšlienkam. Keď pustili nahrávku s menom „Adolf Hitler“, voda vytvorila tvar ako je vidieť na obrázku vľavo.

Posledný obrázok sú zas výsledky destilovanej vody, ktorá bola vystavená nahrávke „You Fool“ (idiot!). Zaujímavé je, že štruktúra, ktorú vytvorili slová „You Fool“ bola skoro rovnaká ako tá, ktorá vznikla, keď hrala heavy metalová hudba. Masaru Emoto vo svojej knihe poznamenal, že hudobníci, hrajúci heavy metal možno hľadia na ľudí ako na idiotov.

Ďalšie inštruktáže obrázky ukázali ohromný rozdiel medzi  kryštalickými vzormi pod vetou „Poďme to urobiť“ a pod vetou „Urob to!“. Kryštály „Poďme to urobiť“ boli ako krásne snehové vločky a „Urob to!“ sa vôbec neskryštalizovali.

Niekedy, keď nevidíme okamžité výsledky našich modlitieb a afirmácií, máme pocit, že sme zlyhali. No ako sme mohli vidieť na úchvatných fotografiách Masaru Emotoa, už samotná myšlienka na zlyhanie sa zhmotňuje vo fyzických objektoch, ktoré nás obkolesujú. Takže by sme si mohli začať uvedomovať, že hoci sú okamžité výsledky neviditeľné pre ľudské oko, oni existujú. Keď svoje telá milujeme, oni odpovedajú. Keď posielame lásku matke Zemi, ona reaguje.

Pretože naše telo sa zo 70% skladá z vody (samozrejme, závisí to aj od váhy a typu telesnej konštrukcie). Aj na Zemi je 70% vody. Teraz už vieme, že voda je všetko iné len nie neživá, že žije a reaguje na naše myšlienky a emócie. Možno by sme si mohli začať konečne uvedomovať akú ohromnú silu v sebe máme a vyberať si vedome myšlienky a zámery, aby sme vyliečili samých seba aj našu Zem.

S. Barber

Preklad: lobonya  Zdroj: https://spiritofmaat.com/archive/aug1/consciouswater.html

Zdroj : https://lobonya.wordpress.com/2010/04/10/viditelna-sila-modlitby-%E2%80%93-voda-ma-vedomie/

—————

Späť


Kontakt

Škola LAKreD

Alejova 2
Košice
04001