21.01.2013 21:38

Vlasy, jejich magické mystické vlastnosti a jak se obejít bez chemických přípravků (3/3)

Pokožka na obličeji je pevnější, zmizely jemné vrásky a celkově mám pocit, že je můj obličej jemnější. Je to jakoby se převrátil proces stárnutí. Když jsem přestala používat chemikálie, nikdy mně nenapadlo, že se to na mé pleti tak výrazně projeví. Další přínos, který jsem zdaleka neočekávala, je výrazné zlepšení fungování mého mozku a také mých schopností jak intelektuálních tak i intuitivních.
 

Naše těla jsou úžasná a my všichni jsme byli grandiózně podvedeni. Naučili nás, abychom delegovali zodpovědnost. Přitom při patřičném stravování jsou naše vlasy schopné se samy udržovat ve zdraví a čistotě.

Vlasová pokožka vylučuje maz, který promašťuje a čistí vlasy. Kožní maz je také protivirový činitel a, pokud bychom nebyly tak posedlí smýváním tohoto vzácného oleje z našich hlav, chránil by nás i před bakteriemi a viry.

Abychom potlačili důsledky toho, že jsme svým vlasům sebrali jejich přirozené čistící a ošetřující oleje, použijeme kondicionér. Pokud jsou vlasy po tomto ošetření stále v hrozném stavu, máme vosky, gely, vlasové spreje, pěny a stovky dalších výrobků, které bojují s poškozením, které našim vlasům způsobilo umývání šampónem a kondicionérem!

Podle kadeřnického mistra Valentina z Kensingtonu, který si prošel fázemi, kdy si neumýval vlasy třeba několik let (v současnosti si umývá vlasy zhruba jednou za šest týdnů):

„Když si umyjete vlasy, rozhodíte přirozené pH (rovnováhu kyselosti a zásaditosti) na pokožce hlavy a to má dominový efekt na celé tělo.

Je potřeba dělat toto: osvěžujte vlasové folikuly masáží pokožky hlavy, potom si kartáčujte vlasy, aby se roznesl kožní maz, a propláchněte je ve sprše, aby se odstranila špína. LINK

Skvělý příklad „před“ a „po“. Denise Duffield-Thomas, autorka knihy „Lucky Bitch.“ Na prvním obrázku když ještě používala dvakrát týdně běžné šampóny, na druhé fotce po dvou měsících bez šampónu, kdy odejde mastnota. LINK

Jak se vrátit k přírodě a odhodit výrobky pro péči o vlasy

Cítím se jako hlupák, že to trvalo tak dlouho, než mi to docvaklo. Nakonec jsem se definitivně rozhodla pod dojmem té studie o amerických Indiánech. Už žádné výrobky na péči o vlasy a vlasy jen jednou do roka zastříhnout! Teď už jsem si neumývala vlasy šest týdnů. Říká se, že první tři měsíce jsou nejhorší, protože pokožka hlavy prochází velkou detoxikací, aby se hlava zbavila toho, co se naskládalo za roky používání chemických přípravků. Zatím jsem si vlasy pouze proplachovala vodou, ale pak jsem si přečetla tento odkaz https://www.naturemoms.com/no-shampoo-alternative.html a teď zkusím používat k ošetření jablečný ocet a jedlou sodu. (Soda bikarbona neboli jedlá soda se používá na pečení a je skvělá také na zažívací potíže, pálení žáhy a zánět močového měchýře.)

Pokud někdo chcete přestat používat všechny komerční přípravky na péči o vlasy – tento odkaz je to nejlepší, co jsem doposud našla, na téma péče o vlasy bez chemie.

Moje chemicky ošetřované vlasy.

 

Ještě před šesti týdny vypadala moje péče o vlasy takto:

Jednou za šest týdnů barvení 7£

Dvakrát týdně šampon 8£ a kondicionér 8£

Gel na ošetření suchých, roztřepených konečků asi 5£

Při zvláštních příležitostech, jako třeba večer ve společnosti, s barvením, šamponováním, aplikací kondicionéru, sušením, gelováním, žehlením a lakováním, mi celý proces zabral kolem dvou hodin, takže teď neušetřím jen peníze!

Mám za sebou teprve šest týdnů, takže zatím můžu vyjmenovat jenom pár výhod. Ta hlavní je, že kontaktní dermatitida, kterou jsem měla na rukou celých 40 let, úplně zmizela! Moje nehty vypadají také mnohem zdravěji. A protože nehty poukazují na celkové zdraví, je to skvělé znamení.

Používání šampónu a kondicionéru mi zabralo asi 15 minut, takže ušetřím za měsíc dvě hodiny. Také zmizely suché, roztřepené konečky. Momentálně si vlasy budu až do ukončení třetího měsíce svazovat do culíku. Ale když se podíváte na moje vlasy, ani by vás nenapadlo, že jsou už šest týdnů nemyté. Momentálně mám jedinou opravdovou starost a sice co s odrůstajícími nabarvenými vlasy.

Moje péče o vlasy

Směs s jedlou sodou:

2 polévkové lžíce sody bikarbony, 1 kávová lžička medu, 1 pytlík heřmánkového čaje, cca ½ hrníčku horké vody.

Všechny přísady smíchám, nechám trochu vychládnout a směs vmasíruji do pokožky hlavy tak, aby se dostala na všechny vlasy. Pár minut si to nechám na hlavě a opláchnu.

Směs s jablečným octem

1/3 jablečného octa, 2/3 vody

Po vypláchnutí směsi s jedlou sodou, přeliji zhruba jeden velký hrnek octové směsi přes hlavu, nechám působit 1-2 minuty a propláchnu. Vysuším a upravím jako obvykle.

Obvykle když se sprchuju, jenom si propláchnu vlasy vodou, ale jednou za týden nebo 14 dní používám tuto metodu.

Krásná Victoria Winters si neumývala vlasy už několik let. Victoria potvrzuje, že se její šestý smysl a jasnovidecké schopnosti vylepšily poté, co přestala používat šampón. Dodává, že se vylepšily také všechny její smysly a celkový život.

Moje umývané vlasy a vlasy po šesti týdnech bez umývání

Následující odkazy zveřejnili lidé, kteří nepoužívají šampón ani další komerční přípravky pro péči o vlasy. Když se rozhodnete přestat si umývat vlasy, je to docela zásadní rozhodnutí. Mně osobně povzbudila svědectví a rady od následujících lidí. Američané vymysleli pro vlasy nemyté šampónem název „no poo hair“, takže pokud chcete najít další informace o péči bez chemie, vyhledejte si tento termín na Googlu nebo YouTube.

Žádná z těchto žen nepoužívá šampón, kondicionér ani jiné přípravky na péči o vlasy. Více o nich najdete (v angličtině) v odkazech níže.

https://www.naturalparentingtips.com/child-health/poo-haircare/

https://1greengeneration.elementsintime.com/?p=365

https://www.keeperofthehome.org/2009/07/no-poo-update.html

https://www.greenphonebooth.com/2010/07/no-poo-convert.html

https://www.loving-it-raw.com/no-poo.html

https://asonomagarden.wordpress.com/2009/04/03/my-no-shampoo-hair-saga/

https://whateverifeellike.com/2008/10/hair-pics-no-shampoo/

Takhle si asi nepředstavujete nemyté vlasy!

Chlapi, co si nemyjí vlasy: herec Robert Pattison a princ Harry

Moje dřívější přípravky na vlasy

Moje nové přípravky na vlasy – Vše co potřebujete pro čisté, zdravé vlasy.

Vlasy jsem si přestala umývat v srpnu 2011. V říjnu jsem použila přírodní, rostlinou barvu, abych se vrátila ke své přirozené barvě. Teď je březen 2012 a moje vlasy jsou dvakrát hustější než dřív a také v mnohem lepším stavu. Další výhodu představuje vyléčení kontaktní dermatitidy a zaznamenala jsem výrazné zlepšení pleti. Pokožka na obličeji je pevnější, zmizely jemné vrásky a celkově mám pocit, že je můj obličej jemnější. Je to jakoby se převrátil proces stárnutí. Když jsem přestala používat chemikálie, nikdy mně nenapadlo, že se to na mé pleti tak výrazně projeví. Další přínos, který jsem zdaleka neočekávala, je výrazné zlepšení fungování mého mozku a také mých schopností jak intelektuálních tak i intuitivních.

Zdroj, translation OSUD.cz 2013

 

—————

Späť


Kontakt

Škola LAKreD

Alejova 2
Košice
04001